Člen skupiny MVV Energie CZ, Zodpovědná energie

Cena tepla v Liberci klesne o další desetikorunu

teplarna-termizo-liberec-teplo-elektrina

Teplárna Liberec snižuje cenu tepla pro domácnosti na příští rok na 650 Kč/GJ s DPH. Projekt GreenNet přinese úspory ztrát, které podpoří příznivou cenovou politiku teplárny z posledních let. Zvýšení ceny zemního plynu ovlivní jen cenu tepla pro primární zákazníky. O teplo z nového horkovodu do Pavlovic je zájem, jeho kapacita je téměř vyčerpaná.

„Držíme slib, který jsme dali našim věrným zákazníkům. Podle dohody o společném postupu mezi akcionáři zaplatí všechny domácnosti s pětiletou smlouvou příští rok za teplo 565 Kč/GJ bez DPH. Tato cena neodpovídá skutečným nákladům na výrobu tepla, ale tento rozdíl by měly v příštích letech pokrýt efekty z úspory ztrát projektu GreenNet,“ řekl předseda představenstva Teplárny Liberec Vladimir Kravjansky.

V posledních letech dochází k dlouhodobé změně klimatu, která s sebou přináší menší celoroční potřebu tepla. Náklady na jeho distribuci zůstávají stejné. Primárním zákazníkům se z tohoto důvodu pro příští rok zvyšuje pevná část ceny tepelné energie. Ve spojení se zvýšením ceny zemního plynu pro ně bude tato změna znamenat malé navýšení fixních nákladů ceny tepla.  

 „Příznivý vliv na cenu tepla by měl mít projekt GreenNet, jehož výstavba je teď ve své polovině. Oproti původním parovodním rozvodům bychom měli výrazně ušetřit na ztrátách. O teplo z nového horkovodu je větší zájem, než jsme čekali. Čtyři nové developerské projekty společně se současnými zákazníky prakticky vyčerpaly kapacitu větve do Pavlovic,“ dodal Petr Heincl, místopředseda představenstva.

 

Klíčové kontakty

Dispečink nonstop
    482 711 515, 606 778 914

 

Faktury, zálohy, inkaso
   485 386 308

Odstávka

Ve čtvrtek 13. prosince od 8 do cca 12 hodin bude kvůli výměně ventilů na potrubí s teplou vodou omezena dodávek teplé vody v oblasti Broumovské. Opravu se budeme snažit uskutečnit co nejdříve, aby došlo k co nejkratšímu omezení dodávek. Ostatní zákazníci dostávají tepelnou energii  tak, jak jsou zvyklí. Pro aktuální informace o vašem odběrném místě volejte dispečink.

 

Jak se k nám dostanete?

imgMap_tlib

Přihlášení k odběru novinek

Chcete dostávat informace z naší společnosti?
 


Souhlasím pro tyto účely se zpracováním osobních údajů, jak je uvedeno v Zásadách zpracování osobních údajů.

Tento web používá pro přizpůsobení obsahu webu a sledování návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více informací.