Člen skupiny MVV Energie CZ, Zodpovědná energie

O nás

Dodáváme tepelnou energii pro více než 15 tisíc libereckých domácností, desítku průmyslových areálů a 130 odběratelům z terciární sféry. Zajišťujeme maximální péči o teplo na chladném severu už téměř 40 let.

Více informací

Modernizace liberecké teplárny má zelenou. Výměna parovodu do Pavlovic by měla začít už letos na jaře

GreenNet-modernizace-parovod-liberec-teplarna-logo

Zástupci akcionářů včera na valné hromadě schválili vklad majetku obou akcionářů do Teplárny Liberec, který je hlavním předpokladem zahájení projektu GreenNet. Rozhodlo se také o změně stanov a změně v obsazení orgánů společnosti.

Cestu pro budoucí rozvoj CZT v Liberci a vytváření úspor v celém systému schválilo na svém mimořádném únorovém zasedání zastupitelstvo města. Teplárna získala na projekt GreenNet, jehož podstatou je nahrazení jedné ze tří parovodních větví úspornějšími horkovody, více než sedmdesátimiliónovou dotaci. Celkové náklady první fáze modernizace rozvodů tepla přesáhnou 300 miliónů korun.

„Jsme rádi, že se po dlouhých jednáních podařilo dosáhnout kompromisního řešení a můžeme zahájit modernizaci teplárenské sítě. Jedině tak můžeme zajistit udržitelný systém zásobování teplem v Liberci. Aktuálně se plně soustředíme na zajištění financování celého projektu,“ řekl za MVV Energie CZ Libor Žížala.

Velkou devízou libereckého systému centrálního zásobování teplem je i do budoucna možnost využívání odpadního tepla z energetického využití odpadů, které je prakticky nezávislé na cenách fosilních paliv.

„Jednání, která trvala přes dva roky, byla náročná, ale s výsledkem z hlediska města a jeho občanů jsem spokojený. Pro mě osobně je klíčové, že obě strany deklarovaly, že směřujeme k ceně 550 Kč/GJ. Není tak daleko doba, kdy v našem městě nebudeme řešit problém s odpojováním, ale naopak se systém CZT bude dále rozvíjet a tím bude cena tepla i nadále klesat,“ řekl zástupce SML Jan Korytář.

Naplnění Dohody z roku 2015 týkající se mimo jiné vložení majetku byla jediná cesta, jak mohla Teplárna do budoucna dodržet své závazky k odběratelům tepla a udržet dlouhodobě snížené ceny tepla. Přínos celého projektu GreenNet bude nejen ve výrazném snížení ztrát při distribuci tepla zákazníkům, ale také v zachování ekologických výhod tepla získaného energetickým využitím odpadů.

„Otevře se nám prostor pro připojení nových zákazníků, kterým budeme umět nabídnout kromě pohodlné a spolehlivé dodávky tepla také konkurenceschopnou cenu. Nejviditelnějším přínosem bude odstranění parovodu z koryta Nisy, čímž se tato část města zpřístupní pro obyvatele a jeho návštěvníky,“ řekl místopředseda představenstva Vladimir Kravjansky.

Nově bude Teplárnu Liberec řídit dvoučlenné manažerské představenstvo a na jeho činnost bude dohlížet šestičlenná dozorčí rada. V té bude mít většinový akcionář čtyři členy a Statutární město Liberec dva své zástupce. Na podporu projektu modernizace parovodní sítě vznikl nový tříčlenný poradní orgán – Výbor pro GreenNet, kde budou mít po jednom zástupci oba akcionáři a jednoho Teplárna Liberec.

Klíčové kontakty

Dispečink nonstop
    482 711 515, 606 778 914

 

Faktury, zálohy, inkaso
   485 386 308

Odstávka

Z důvodu havárie na rozvodech tepla v Hanychově budou ve středu 9. ledna do 14 hodin omezeni dodávkami tepla zákazníci na ulici Gagarinova 873-880. Za omezení a případné komplikace se omlouváme. Ostatní zákazníci dostávají tepelnou energii tak, jak jsou zvyklí. Pro aktuální informace o vašem odběrném místě volejte dispečink. 

Jak se k nám dostanete?

imgMap_tlib

Přihlášení k odběru novinek

Chcete dostávat informace z naší společnosti?
 


Souhlasím pro tyto účely se zpracováním osobních údajů, jak je uvedeno v Zásadách zpracování osobních údajů.

Tento web používá pro přizpůsobení obsahu webu a sledování návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více informací.