Člen skupiny MVV Energie CZ, Zodpovědná energie

Teplárna Liberec výrazně snižuje ceny tepla pro věrné zákazníky

Teplarna-Termizo-Liberec-teplo-elektrina

Zastupitelé města schválili záměr snížení cen tepla. Od roku 2016 tak ušetří 14,5 % všichni zákazníci na sekundární síti, kteří podepíší s Teplárnou Liberec dlouhodobé smlouvy. Výrazně ušetří i město, které připravuje k podpisu pětiletý kontrakt. Podporu získala i dohoda o společném postupu obou akcionářů.

„Jsme rádi, že zastupitelstvo schválilo záměr Teplárny Liberec snížit ceny tepla. Domácnosti tak mohou díky novému bonusu za věrnost ušetřit zhruba 3000 korun ročně a Statutární město Liberec i několik milionů,“ řekla místopředsedkyně představenstva Jitka Holčáková.

Teplárna Liberec začne nabízet svým zákazníkům na sekundární síti produkt „Levnější teplo 2016“ s jednosložkovou cenou a s každoroční slevou 14,5 % při uzavření pětileté smlouvy. Roční kontrakt přináší cenu o 3 % nižší, než bude standardní cena pro rok 2016.

„Dohodu o výrazném snížení ceny tepla už od příštího roku bereme jako velký úspěch. Teplárenství vyžadovalo řešení co nejdříve. Věřím, že nás obyvatelé města v naší snaze rozvíjet centrální zásobování teplem podpoří,“ uvedl primátor Liberce Tibor Batthyány.

Městské organizace ušetří na teple více než pět miliónů ročně. Pro celé město by se při uzavření víceletých kontraktů mohlo jednat o roční úsporu desítek miliónů korun. „Koncepční návrh teplárny, který přinese okamžitý finanční efekt našim zákazníkům, jsme dlouho očekávali a tento krok vítáme,“ podpořil snížení ceny tepla předseda SBD Pozemní stavby Victor Šálek. Jednosložková cena, kterou s sebou přináší nové produkty, je pro zákazníky srozumitelnější a faktury jsou přehlednější.

„Snížení ceny tepla pro věrné zákazníky je prvním krokem v revitalizaci celého systému zásobování teplem v Liberci. Společně s městem teď budeme vybírat nejvhodnější způsob, jak obnovit stávající systém CZT s co nejvyšším využitím dotačních prostředků,“ řekl předseda představenstva MVV Energie CZ a.s. Jiří Koptík.

Teplárna Liberec zákazníkům nadále garantuje kompletní službu – kromě tepla nabízí v ceně také nepřetržitý monitoring provozu jednotlivých částí sítě centrálního zásobování, nonstop havarijní pohotovost, celoroční správu a údržbu technologických zařízení a poradenství týkající se spotřeby a vyúčtování.

 

Klíčové kontakty

Dispečink nonstop
    482 711 515, 606 778 914

 

Faktury, zálohy, inkaso
   485 386 308

Odstávka

Všichni zákazníci dostávají tepelnou energii  tak, jak jsou zvyklí. Pro aktuální informace o vašem odběrném místě volejte dispečink.

Jak se k nám dostanete?

imgMap_tlib

Přihlášení k odběru novinek

Chcete dostávat pravidelné informace?
 

Tento web používá pro přizpůsobení obsahu webu a sledování návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více informací.