Člen skupiny MVV Energie CZ, Zodpovědná energie

O nás

Dodáváme tepelnou energii pro více než 13 tisíc libereckých domácností, desítku průmyslových areálů a 130 odběratelům z terciární sféry. Zajišťujeme maximální péči o teplo na chladném severu už téměř 40 let.

Více informací

Lesík nad Teplárnou se stane výjimečným odpočinkovým místem

Léta zanedbávaný lesopark nad Teplárnou bude opět sloužit Liberečanům. Společný projekt Teplárny Liberec a spalovny Termizo oživí dříve zarostlé a téměř neprůchozí území. Místo něj tu vznikne unikátní odpočinková zóna s industriálními prvky.

Území rozkládající se na ploše více než jednoho hektaru od počátku letošního léta pořádně prokouklo. Zmizely uschlé
a polámané stromy, pročistil se také podrost náletových dřevin. Z celého území se také odstranily více než dvě korby odpadků z černých skládek. „Naše společnost vytápí více než polovinu Liberce a my jsme tak pevnou součástí města. Proto se snažíme podporovat projekty, které přinášejí prospěch právě jeho obyvatelům. V této části města chybí místo, kde si mohou lidé odpočinout. Vznik industriálního parku už je jen takovou nadstavbou na původní nápad oživení tohoto kousku zeleně,“ vysvětlil místopředseda představenstva Tomáš Balcar.


  

  

Další fáze bude pokračovat příští rok, kdy se začne s rekonstrukcí lesních cest a přípravou na instalaci industriálních prvků. Tato etapa by měla být z velké části financována z prostředků Evropské unie. „Okolo lesíku jezdím každý den a už dlouho jsem myslel na to, že by si zasloužil oživení. Společně s Teplárnou a Městskými lesy se nám zalíbil nápad projektantů vytvořit na jeho místě industriální park. V parku využijeme dosloužilé díly z průmyslových zařízení, které dají parku atraktivní tvář. Věřím, že lidé z okolí si místo oblíbí a budou si do něj chodit odpočinout,“ dodal ředitel Termiza Pavel Bernát.

Obě společnosti přispěly na obnovu téměř sto let starého lesoparku částkou téměř dvě stě tisíc korun. Finančně se na tomto projektu podílí i jejich správce – příspěvková organizace Městské lesy Liberec. „Jsem rád, že se toto zanedbané území podařilo zase přiblížit místním obyvatelům, kterým bude sloužit jako místo odpočinku, a to přímo v centru města u rušné silnice. Společnými silami bychom chtěli z tohoto místa udělat také živý prostor pro setkávání lidí. Rádi bychom do jeho vytváření zapojili každého, kdo bude mít zájem. Svým pojetím by se pak mohl park stát vyhledávaným místem nejen pro Liberečany,“ upřesnil ředitel Městských lesů Liberec Jiří Bliml. Budoucí podoba parku je naznačena na informační tabuli v jeho dolní části. Teď čekají iniciátory projektu žádosti o dotace. 
 

Odstávka

 

Vážení odběratelé,

dovolte, abychom Vás informovali a omluvili se za přerušení dodávky teplé vody.

Přerušení dodávky proběhne:

pondělí 5. 10. 2020 od 7.00 až pátek 9. 10. 2020 do 15.00hod.

Přerušení se bude týkat všech odběratelů na VS Kunratice 2.

Děkujeme Vám za pochopení a toleranci.

 

Přehled odběrných míst nebo volejte dispečink nonstop.

Klíčové kontakty

Dispečink nonstop
    482 711 515, 606 778 914

 

Faktury, zálohy, inkaso
   485 386 308

Jak se k nám dostanete?

imgMap_tlib

Tento web používá pro přizpůsobení obsahu webu a sledování návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více informací.