Člen skupiny MVV Energie CZ, Zodpovědná energie

O nás

Dodáváme tepelnou energii pro více než 13 tisíc libereckých domácností, desítku průmyslových areálů a 130 odběratelům z terciární sféry. Zajišťujeme maximální péči o teplo na chladném severu už téměř 40 let.

Více informací

Využití odpadů je pro Liberec strategickou výhodou

bunkr

Vedení města podporuje energetické využívání odpadů pro zásobování Liberce teplem i v budoucnosti. Tento koncept bude základem pro tvorbu nové energetické koncepce. Na podzim akcionáři zveřejní vybranou variantu technického rozvoje, která bude směřovat k dlouhodobému snížení ceny tepla.

O energetické využívání odpadů se dnes snaží několik českých měst. Chtějí tak získat strategickou nezávislost na palivech. Termizo společně s libereckou teplárnou zaručují bezpečné dodávky tepla už více než patnáct let. „Dlouhodobě vyřešené odpadové hospodářství společně s využitím takto vyrobeného tepla by měly být jednou z priorit pro současné vedení města. Zachování tohoto konceptu bude základem vybraného technického řešení centrálního zásobování teplem,“ upřesnil Filip Galnor, který se v představenstvu věnuje dotačním příležitostem.

Součástí územního plánu je energetická koncepce města, která určuje pravidla způsobu vytápění v jednotlivých lokalitách Liberce. „Nově navržený harmonogram počítá se schválením nového územního plánu v červnu 2017. Jedním z důvodu prodloužení jeho tvorby bylo i chybějící koncepční řešení centrálního vytápění,“ dodal Ondřej Petrovský ke své roli v představenstvu.

Představenstvo Teplárny v současné době intenzivně pracuje na nových variantách budoucího technického řešení centrálního zásobování teplem, které jsou v souladu s moderními trendy energetiky. Podle bývalého člena představenstva SBD Sever Petra Šourka vedení společnosti důsledně směřuje k představení nejvhodnějšího řešení pro město Liberec a jeho obyvatele. Zpracovávají se varianty, které kombinují úpravy současného zdroje tepla, náhradu parovodů horkovody i výstavbu kogeneračních jednotek.

Prověřované způsoby řešení zohledňují aktuální požadavky trhu a nabízejí různé možnosti obnovy parovodní sítě, která byla původně určena pro zásobování průmyslových podniků technologickou párou. „Dnes je poptávka po páře výrazně menší a přes 40 kilometrů provozovaných parovodů nám neumožňuje optimální dodávku tepla po celém městě. Proto také zvažujeme velikost budoucí soustavy, další technická opatření na snižování ztrát a řešení pro koncové části jednotlivých větví,“ upřesnil člen představenstva za techniku a provoz Vladimír Pitín.

Vybraná varianta musí mít ekonomický smysl a musí zohledňovat veškeré souvislosti, které budou spojené s její realizací. Akcionáři zveřejní návrhy střednědobých řešení směřujících k dlouhodobému snížení ceny tepla nejpozději na podzim tohoto roku.

Odstávka

 

Vážení odběratelé,

dovolte, abychom Vás informovali a omluvili se za přerušení dodávky teplé vody VS Kunratická 2.

Přerušení dodávky proběhne v pondělí  26.4.2021 od 7.00 do 12.00hod.

Důvodem je nutná oprava na našem zařízení.

Děkujeme Vám za pochopení a toleranci.

 

Přehled odběrných míst nebo volejte dispečink nonstop.

Klíčové kontakty

Dispečink nonstop
  482 711 515, 606 778 914

 

Faktury, zálohy, inkaso
   485 386 308

Jak se k nám dostanete?

imgMap_tlib

Tento web používá pro přizpůsobení obsahu webu a sledování návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním a používáním souborů cookies. Více informací.